Prezentace ppsx - Mladá Boleslav očima pamětníků

Nejde-li Vám prezentace ppsx Mladá Boleslav očima pamětníků stáhnout. Klikněte pravým tlačítkem myši nad textem "Stáhnout prezentaci ppsx" a dejte uložit odkaz jako a prezentace se Vám uloží.

Těžiště ekonomického vývoje se z manufaktur přesunulo do tovární výroby. Nový majitel Ignác Klinger přeměnil po r. 1881 textilku v moderní podnik. V r. 1895 založili Václav Klement a Václav Laurin tovární výrobu velocipédů, z níž vzešel v r. 1898 první motocykl "Slávia" a v r. 1905 i první automobil. Nová továrna se brzy stala rozhodujícím ekonomickým fenoménem ve městě. Vznikaly i další firmy 1867 lihovar, později akumulátorka atd. Ekonomický rozvoj podpořila i vznikající železniční síť, v r. 1864 byla postavena trať Kralupy - Turnov, brzy vznikly odbočky na Českou Lípu a Nymburk a v r. 1905 dráha do Staré Paky. Vzestup se projevil také stavbou veřejných budov od 60. let Městský úřad, a gymnázium, řemeslnicko - pokračovací škola, rolnická škola, kasárna, okresní nemocnice.

Klíčová slova: prezentace s hudbou, ppsx, fotografie, obrázky, dobové, budovy, lidi, historie, město, Mladá Boleslav,

Prezentaci ppsx Mladá Boleslav očima pamětníků jsem vložila na prezentace.sikila.cz web plný krásných prezentací pps a ppsx. Více prezentací, které Vás zaujmou a budou se Vám líbit najdete v kategorii Města.

Od 16. 03. 2020 si prezentaci stáhlo 40 návštěvníku.

Prezentaci ppsx Mladá Boleslav očima pamětníků pro Vás v programu PowerPoint vytvořil/la Lemra.Prezentace je uložena ve formátu PPSX a je 11,8 MB velká.

Líbila se Vám prezentace ppsx - Mladá Boleslav očima pamětníků můžete na ni poslat odkaz e-mailem přátelům.

Pro správné zobrazení všech prezentací na webu Vám doporučujeme používat poslední známou verzi programu PowerPoint Viewer od společnosti Microsoft.