Prezentace ppsx - Louis Comfort Tiffany

Nejde-li Vám prezentace ppsx Louis Comfort Tiffany stáhnout. Klikněte pravým tlačítkem myši nad textem "Stáhnout prezentaci ppsx" a dejte uložit odkaz jako a prezentace se Vám uloží.

New Yorkský malíř a sklářský výtvarník Louis Comfort Tiffany, je považován za nejvýznamnějšího představitele Americké secese. Narodil se jako syn zlatníka Charlesa Lewisa Tiffanyho, majitele Tiffany & Co. Byl však známý hlavně pro jeho nápadité kreativní šperky a výrobu s duhového skla. V roce 1885 si otevřel vlastní firmu, která se stala známou o něco později pod názvem "Tiffany Studios". Tam Tiffany produkoval speciálně dekorované ploché sklo, mozaiky a okna. K dnešnímu dni jsou velmi ceněné Tiffanyho lampy, jejich stínítka se většinou skládají z barevných kusů skla v kombinaci s mědí, které jsou pájeny dohromady. Tato technika proslavila Tiffanyho sklářskou tvorbu po celém světě, a stala se symbolem doby Art Deco. Tiffany se proslavil právě svým designem skleněných nádob, lamp a okenních vitráží. Když před osmdesátinami zemřel, bylo jeho jméno již pojmem a zůstalo jím dodnes.

Klíčová slova: prezentace s hudbou, ppsx, fotografie, obrázky, text, informace, váza, vitráž, šperk, umělec, malíř, Louis Comfort Tiffany ,

Prezentaci ppsx Louis Comfort Tiffany jsem vložila na prezentace.sikila.cz web plný krásných prezentací pps a ppsx. Více prezentací, které Vás zaujmou a budou se Vám líbit najdete v kategorii Foto-obrazy.

Od 19. 05. 2020 si prezentaci stáhlo 40 návštěvníku.

Prezentaci ppsx Louis Comfort Tiffany pro Vás v programu PowerPoint vytvořil/la Irena.Prezentace je uložena ve formátu PPSX a je 12,4 MB velká.

Líbila se Vám prezentace ppsx - Louis Comfort Tiffany můžete na ni poslat odkaz e-mailem přátelům.

Pro správné zobrazení všech prezentací na webu Vám doporučujeme používat poslední známou verzi programu PowerPoint Viewer od společnosti Microsoft.